DSUB SVMASSDPANG73-284 37PPL3 NUTSLK4-40
波峰焊接接线方式
额定电流: ‌6.5 A
公头
尺寸: D-Sub 4
热塑性树脂,玻璃纤维填充(PBTP), 外壳:镀钢
黑色
插针: 37
型号: 09 65 423 7803
配套产品
Combinables
4
Accessories
5
产品详情
Identificare
  • Categoria Connectors
  • Seria D-Sub
  • Identificare Standard
  • Element Connector
  • Descrierea contactului
    Stamped
    Angled
Versiune
  • Metoda de terminaţie Wave soldering termination
  • Gen Male
  • Mărime D-Sub 4
  • Tip conexiune Motherboard to daughtercard
  • Număr de contacte 37
  • Lungime terminaţie 2.9 mm
  • Tip blocare Fixing flange with fitted screw lock 4-40 UNC
Caracteristici tehnice
  • Distanţa între rânduri 2.84 mm
  • Spaţiu între contacte (partea terminaţiilor) 2.76 mm
  • Curent nominal ‌ 6.5 A
  • Distanţă în aer ≥ 1 mm
  • Distanţa în izolator ≥ 1 mm
  • Rezistenţă izolaţie >1010 Ω
  • Rezistenţă de contact ≤ 10 mΩ
  • Moment de strângere ≤0.4 Nm Locking screw
  • Temperatura de limitare -55 ... +125 °C
  • Forţă de inserţie ≤ 123 N
  • Forţă de extragere
    ≥ 11 N
    ≤ 82 N
  • Nivel de performanţă 3
  • Cicluri de cuplare ≥ 50
  • Tensiune de test Ur.m.s. 1 kV
  • Grup izolaţie IIIa (175 ≤ CTI < 400)
  • Grosime PCB ≥1.6 mm
  • Înălţimea de instalare ‌ 7.3 mm
  • Hot plugging No
Proprietăţi material
  • Material (inserţie)
    Thermoplastic resin, glass-fibre filled (PBTP)
    Shell: Plated steel
  • Culoare (inserţie) Black
  • Material (contacte) Copper alloy
  • Suprafaţă (contacte) Noble metal over Ni
  • Clasa de inflamabilitate a materialului conform UL 94 V-0
  • RoHS compliant with exemption
  • Excepţii RoHS 6(c): Copper alloy containing up to 4 % lead by weight